Erdal Güneş açık açık konuştu

Gaziantep FK teknik direktörü Erdal Güneş, Bein Sport Haber’e özel açıklamalarda bullundu.

Gaziantep FK teknik direktörü Erdal Güneş, Bein Sport Haber’e özel açıklamalarda bullundu.

"İşte Erdal Güneş'in tüm açıklamaları; 

" KAMP 3 AĞUSTOS'A KADAR SÜRECEK"

Kampla alakalı konuşarak sözlerine başlayan Erdal Güneş 3 Ağustos'ta Gaziantep'e döneceklerini söyledi. Erdal Güneş; " 3. etap içinde Riva tesislerindeyiz. Federasyonumuz hem deprem zamanında hem de bu zamanda bize çok ciddi yardımları oldu ve buradan da sizin aracılığınızda teşekkür etmek istiyorum. 3 Ağustos'a kadar buradayız, 3 tane hazırlık maçımız var. 3 Ağustos'ta buradaki kampımıza son vereceğiz. Oyuncularımıza vereceğimiz birkaç günlük içinden sonra artık kendi şehrimizde ligin ilk haftasında oynayacağımız Fenerbahçe maçına hazırlanacağız.

ÇOK GERÇEKÇİ ŞEYLER DEĞİL

O anı hatırlamak, depremi yeniden hatırlamak bile insana acı veriyor. Çünkü gerçekten yaşadığımız olay çok farklı bir olaydı ama dışardan bazı olumsuz cümleler duyuyoruz, bu bizi daha çok yaraladı. Hiçbir insanın kaderini yaşamadan o insanın hayatıyla alakalı açıklamalarda bulunmak çok gerçekçi şeyler değil. Biz bu olayı tam merkezinde yaşadık, o yüzden çok üzücü şeylerdi bunlar. Tabii deprem bizim hayatımızın hiçbir tarafında olmadı, bölge olarak ben 41 yaşındayım hiç depreme maruz kalmadım.

ÇOK KORKUTUCU BİR SESLE UYANDIK

O gece çok korkutucu bir sesle uyandık, ne olduğunu anlayamadık. Sonra ayağa kalktığımızı ayakta çok ciddi bir şekilde duramıyorduk. Saniyeler geçtikçe deprem olduğunu anladık. O an insan ne kadar aciz olduğunu. Ne kadar talihsiz olduğunu anlıyor. O an sadece, yakınında eşin, çocuğun birbirine sarılıp olacak şeyleri bekliyorsun.  Çok zor günlerdi bizim için, sonra kendimize geldiğimizde olayın ne kadar büyük olduğunu gördük, tabii dışarı çıktık mahşer bir havası vardı. Herkes kendini güvenli bir yere atmaya çalışıyordu. Aslında onlarda ne yapacağını bilmiyordu, bizde ne yapacağımızı bilmiyorduk açıkcası, sonrasında alışkanlık mıdır nedir bilmiyorum aklımıza ilk gelen yer tesisimiz oldu. Tabii ben oraya gittiğimde bütün oyuncularımız, bütün çalışanlarımız aynı refleksi gösterip orada buluşmamız ayrıca enterasandı.

LİGE ARA VERMEK ZORUNDA KALDIK

Orada bekledik, süreci orada atlatmaya çalıştık. Yaklaşık bir hafta 10 gün kadar tesisimizin fitness salonu var, günlerimizi orada geçirmeye çalıştık. Sonra yavaş, yavaş artık olayı sivrilmeye başladık. Oyuncularla görüşmeye çalışıyorduk, neticesinde de istemeden de olsa ligden çekilmek zorunda kaldık. Çünkü gerçekten o ortamdan sonra futbolcuları yeniden maça, o müsabakaya motive etmek her insanın yapabileceği bir şey değil. Biz olayın tam merkezinde olduğumuz için olayı tam anlayabildik ve istemeden olsa o an lige ara vermek zorunda kaldık.

FUTBOLCULARI İKNA EDEMEDİK

Açıkçası depremden sonra biz lige devam etmek istiyorduk ama biliyorsunuz bu işin en önemli faktörü futbolcular, futbolcular ikna olmadıktan sonra siz ne kadar çaba gösterirseniz, gösterin hepsi havada kalıyor. Oyuncularla görüştükten sonra biz lige devam etmeme kararı aldık maalesef.  Tabii yeni sezon öncesinde işimiz kolay değildi, çünkü biz oyuncularımızı başka takımlara göndermek zorunda kaldık. Hem kulüp menfaati için hem oyuncunun menfaati için oyuncunun performansını sürdürmesi açısından başka bir kulüpte oynaması onun için daha iyi olacaktı. Burada da başkanımızın önderliğinde güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.

YOLLARIMIZI AYIRMAK ZORUNDA KALDIK

Tabii o süreç bittikten sonra, oyuncularımızı diğer kulüplere kiralık verdikten sonra bizim oyuncularla temasımız hep devam etti. Haftada 1, 2 görüştük gerek telefonla gerekse yüz yüze görüştük, maçlarına gittik. Aslında o süreçte oyuncularımızı bugüne hazırlamaya başladık. Çünkü kolay değil, buradan çok dramatik bir şekilde ayrıldılar. Doğal olarak geri dönmemek isteyen oyuncularımız vardı, doğal karşılıyoruz, insanı karşılıyoruz. Tekrar dönmeyeceği konusunda çok kararlı oyuncularımız oldu, onları istemeden de olsa göndermek zorunda kaldık. Onlardan birkaç tanesini zaten biliyorsunuz. Mukavelesi devam eden oyuncularla hiçbir zaman irtibatımızı kesmedik ta ki bu sürece kadar oyuncularla her zaman görüşmelerimiz devam etti. Tabii profesyonel destek oyuncularımızda oldu, tabi kolay değil bu süreci atlatmak. Şu güne geldiğimiz hala bunun kalıntılarını yaşıyoruz ama bir nebzede olsa rahat bir nefes aldığımızı söyleyebilirim.

DEPREM BİZİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Biz transfer çalışmalarına geçen seneden ara verdiğimiz süreden bu yana başlamıştık, halada devam ediyor. Bu transfer süreci çok geniş bir yelpaze. Burada karar verici iki taraf var. Oyuncu ve kulüp... Bizim onay verdiğimiz birçok oyuncu maalesef yaşadığımız depremden dolayı buraya gelmekte tereddüt etti. Biliyorsunuz biz daha önce de çok güzel şehrimiz var, açık, geniş farklı bir şehrimiz var ama Suriye savaşından dolayı buraya önyargılı yaklaşan birçok oyuncu oldu. O transfer sürecinde bunları yaşadık ve bunun üzerine birde yaşadığımız felaket eklenince yapmayı planladığımız transferlerde çok zorlandık. Ben şu anda 5 veya 6 oyuncudan depremden dolayı veto yediğimizi söyleyebilirim." 

EROL HOCA MALESEEF SPORTİF BAŞARI SAĞLAYAMADI

Biz Erol hocamızla çok uzun süreli bir anlaşma yapmıştık, bir projemiz vardı ama maalesef sportif başarı olmayınca yapılan bütün anlaşmalar havada kalıyor. Erol hocamızda çok çalışkan, vizyoner işine bağlı bir teknik adam ama maalesef bizle istediği sportif başarıyı yakalayamadı.  Şu anda ülkemizi İngiltere'de temsil ediyor, onada buradan sizin aracılığınızla başarılar diliyorum.

BÜTÜN İLİŞKİLERİMDE SAMİMİYET VE GÜVEN

Ben aslında geçen sezon yaşadığım süreci daha öncede yaşadım. Ben 6 yıldır kulübün içerisindeyim, aslında benim var oluş şeklim bu gibi kaos ortamı pozitif ortama çevirmek. Daha önce 1. ligdeyken de böyle bir sorumluluk aldık. O süreci de çok farklı bir şekilde geçirdik. Ama sonuncusu biraz daha farklı oldu, tabii Süper Ligde olunca yankısı biraz daha farklı oldu. Erol hocayla beraber çok uzun kazanamama serisi vardı, burada takım üzerinde ciddi bir şekilde psikolojik baskı yapıyordu yönetim ve Erol hocayla oturulup ortak bir kararla yollar ayrıldı. Samieyete ve karaktere güvenen birisiyim. Bütün ilişkilerimi samimiyet ve güven içinde kurmaya çalıştım.

BİZE ÇOK FARKLI BİR KAPI AÇTI

Futbolcularla aramda çok güzel bir samimiyet ortamı oluştu, görevi teslim aldığımda saha içinde yapacak çok fazla bir şeyimiz yoktu, çünkü zamanımız yoku.  Onlara ‘sizin kaliteniz bu değil, daha iyisini yapabilirsiniz’ diye konuştum. Neticesinde Ankaragücü ve Hatayspor karşısında güzel oyunla haklı bir galibiyet aldık. Antalyaspor'a kaybettik ama o maçın öncesinde 3 tane önemli eksiğimiz vardı o rağmen iyi mücadele ettik ama kaybettik. Sonrasında deprem oldu ve hayat bize çok farklı bir kapı açtı.

GAZİANTEP FUTBOLUNA BORÇLUYUM

Bana gösterilen sevgiden, saygıdan açıkcası çok mutlu oldum.  Erdal Güneş'in Gaziantep'deki karşılığı ama Gaziantep'in Erdal Güneş'in hayatında anlamı daha büyük. Ben kazandığımız her şeyi Gaziantep şehrine ve Gaziantep futboluna borçluyum. Gaziantep şehrinin bende yeri çok, çok fazla. Şu an da hayal ettiğim yerdeyim ve burada inşallah başarılı olurum." 

HIZLI ŞEKİLDE TAHTA AÇILDI

Transfer tahtasının kapanma olayı aslında şöyle oldu. Depremden önce bizim depremden önce kendi isteğimizle yollarımızı ayırdığımız oyuncular oldu. Yolları ayırırken de bir ödeme programı çıktı doğal olarak, o ödeme planı da deprem sürecine denk gelince sorunlar oldu. Tabii insanlar orada kendi hayat mücadelesini verirken buradaki borcu düşünme şansları yok. Bu yüzden bir kapama oldu ama bu çok ciddi bir şey değildi,  yönetimimiizin kontrolü altında olan bir şeydi ve tabi sonra hızlı bir şekilde çalışmalarla transfer tahtası açıldı.

GRADEL ÖNEMLİ TRANSFER

Tabii transferlerimiz oldu. Gençlerbirliği'nden İlker'i aldık, Portekiz’den Noufel'i aldık, en son Gradel'i aldık. Gradel çok kariyerli bir oyuncu İngiltere'de oynamış kendi milli takımında yüzden fazla maça çıkmış çok ciddi şekilde skor katkısı yapmış bir isim. Sivasspor'da başarıya imza atmış kariyerli, düzgün bir futbolcu. Tabii istediğimiz, arzu ettiğimiz oyuncuydu, yönetim isteğimizi kırmadı ve şu an aramızda Gaziantep FK'nın başarısına ortak olacaktır.

DAHA İHTİYACIMIZ OLAN BÖLGELER VAR

Tabii daha ihtiyacımız var, transfer çalışmalarımız devam ediyor. Transfer süreci kolay bir süreç değil, şu an bizim için Gaziantep için çok kolay olmuyor. Çalışmalarımız devam ediyor, yönetimimiz şu anda insan üstü bir gayret gösteriyor. Birkaç gün içinde aramıza yeni arkadaşların katılacağını söyleyebilirim.

GÜNAY GÜVENÇ SÖZLERİ

Günay bizim için çok değerli bir oyuncu, sadece oyunculuktan ziyade takımımızın kaptanı aslında Günay'ın gidişi benim gelişime benziyor çünkü Günay buraya gelirken çok farklı şekilde geldi ama şu andaki konumu çok farklı. Günay'da Gaziantep futboluna çok değer kattı. Aynı şekilde Gaziantep futbolunu da Günay'a ciddi bir değer kattı. Tabii Günay'la bir aramızda çok farklı bir bağ var. 5 yıldır bizimle beraber, bende 5 yıldır kulübün içindeyim. Anımız var, çok üzüldük, çok ağladık, çok sevindik. Bizim içinde, benim içinde çok değerli bir isim. Tabii yeni teknik adam olarak Günay'ı bırakmak, Günay'dan ayrılmak kolay bir karar değil ama sonuçta her insanın bir hayali, bir hedefi var. Günay'a saygı duyuyorum, inşallah onun içinde her şeyin en güzeli olur.

GÜZEL BİR TAKIM YARATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Tekrar sezona başlamak bizim içinde heyecanlı, çünkü yarıda kalmış bir hikâye var. Benim adıma ve takım adına. Oyuncularımızda bu heyecanı görüyorum. Artık bir an önce yeni sezonun başlamasını istiyorlar. Güzel bir takım yaratmaya çalışıyoruz, seyir zevki veren asla sahada pes etmeyen bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Alacağımız, düşündüğümüz oyuncularla gerçekten iyi bir takım yaratmaya çalışıyoruz.

FENERBAHÇE ÇOK GÜÇLÜ

Gaziantep FK teknik direktörü Erdal Güneş, sözlerini şöyle tamamladı; "Fenerbahçe ile oynayacağımız maç, kolay bir maç değil. Fenerbahçe çok güçlü, çok iyi transferler yaptı. Avrupa maçlarına çıktılar, ben bizzat gittim stadyumda maçı izledim. Çok önemli isimler aldılar, kendi kariyerlerinde başarılı oyuncular aldılar. Tabii zor bir maç bizi bekliyor ama dezavantajı olduğu kadar, avantajı olduğu tarafı var. 6-7 ay ara vermiş bir oyuncu grubu, takım var, bir açlık var, oradaki atmosferde bu bize ayrı bir motivasyon sağlayacaktır. İyi bir şekilde hazırlanıp, sezona iyi futbolla, iyi sonuçla başlamak istiyoruz" diye konuştu.  

28 Tem 2023 - 23:19 - Futbol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazispor Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazispor hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gazispor editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazispor değil haberi geçen ajanstır.